Χριστούγεννα 2012

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Powered by RS Web Solutions

Την Τετάρτη 19 Δεκεμβρίου έγινε στο σχολείο μας το φιλανθρωπικό παζάρι και η χριστουγεννιάτικη γιορτή.
 Το παζάρι οργανώθηκε από το σύλλογο  γονέων και κηδεμόνων σχολείου μας και την καθηγήτρια κυρία Ευγενικού Μαρία.

Το απόγευμα της ίδιας μέρας πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων  του σχολείου μας χριστουγεννιάτικη γιορτή που περιλάμβανε θεατρική παράσταση χορούς και τραγούδια.

Στο πρώτο μέρος  ομάδα κοριτσιών της τρίτης τάξης χόρεψαν δυο χορούς  ενώ ενδιάμεσα μαθήτρια τραγούδησε  παραδοσιακό ιρλανδέζικο τραγούδι.  Στο δεύτερο μέρος αποδόθηκε  με το καλύτερο τρόπο το έργο του Oscar Wilde   {Ο ευτυχισμένος πρίγκιπας}και στο τρίτο μέρος ακούστηκαν χριστουγεννιάτικα τραγούδια από τα παιδιά της χορωδίας.

Τη γιορτή επιμεληθήκαν οι καθηγήτριες κα Ευγενικού και κα Καραλή και  τα σκηνικά η κα Χρηστάκου και η μαθήτρια Λαζαρίδη.  Στη γιορτή συμμετείχαν οι μαθητές Μαυρουδή,  Νικολακοπούλου, Τσίτου, Τελεμένη,  Χρυσανθακοπουλου, Μάγειρα, Μπόνου,  Χαραλαμπίδη, Λαζαρίδη Γαζής,Τσιαντούλας, Χαρτοφύλαξ, Ιωάννου, Λογοθέτης, Λούβρου, Σταύρου, Βορδάκης,  Γούπιος ,  Παπαδοπούλου .